LIDER LEPSZY W GRYFINIE

zdjęcie: egryfino.pl

W przedostatniej kolejce Szczecińskiej Klasy okręgowej Nasz Zespół rozegrał spotkania w Gryfinie, gdzie podjął lidera rozgrywek, który już w poprzedniej kolejce zapewnił sobie awans do IV ligi. Mecz zgodnie z przewidywaniami od początku toczył się pod dyktando gospodarzy, ale Biało-niebiescy również potrafili zagrozić bramce rywali wyprowadzając groźne kontraataki.

Niestety pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Energetyka strzelając bramkę w 6 minucie gry. Chwilę później Karszczanie odpowiedzieli strzałem w słupek. W kolejnych minutach spotkania obie drużyny kilkukrotnie stwarzały sobie dobre okazje do zdobycia bramki, jednak do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Druga odsłona pojedynku znów przyniosła bramkę dla gospodarzy, co spowodowało, że tempo mecz zdecydowanie zmalało, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Na kilka minut przed końcem Energetyk powiększył prowadzenie zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry w końcu skutecznie zaatakowali Biało-niebiescy. Lewą stroną dobrą akcję przeprowadził wprowadzony kilka minut wcześniej Piotr Balcerczyk, a bramkarza gospodarzy strzałem w długi róg pokonał Paweł Kałużny ustaląjąc tym samym wynik spotkania. Chwilę później sędzia prowadzący zawody zagwizdał po raz ostatni. Mimo porażki Piastowcy zaprezentowali się w Gryfinie bardzo pozytywnie stawiając liderowi tabeli wysokie wymagania.

Energetyk Gryfino - Piast Karsko 3:1 (1:0)

1:0 - 6' - Mateusz Toporkiewicz
2:0 - 60' - Dawid Bidny
3:0 - 87' - Gracjan Żeglin