ZWYCIĘSKIE ZAKOŃCZENIE SEZONU!

W sobotnie południe (11.06) w ramach 30. kolejki ligowej Biało-niebiescy rozegrali ostatnie spotkanie w tym sezonie. Do Karska zawitał zespół Kłosa Pełczyce, który już kolejkę wcześniej pożegnał się z Wojewódzką Klasą Okręgową. Natomiast Nasza drużyna pewna utrzymania mogła przystąpić do meczu bez żadnej presji.

Od początku widowiska zarysowała się znacząca przewaga gospodarzy, którzy chcieli udowodnić, że nieprzypadkowo pozostają w lidze na kolejny sezon i już w 13 minucie przeprowadzili składną akcje w wyniku, której sfaulowany w polu karnym został Krystian Usarkiewicz. Arbiter główny spotkania podyktował "jedenastkę" i odesłał obrońce gości do szatni, ale Arkadiusz Piasecki nie zdołał zamienić rzutu karnego na gola. Piast grając w przewadze prowadził grę przez całą pierwszą część spotkania, jednak na prowadzenie wyszedł dopiero kilka minut przed przerwą, a 11-stą bramkę w obecnym sezonie zdobył Adrian Rozmarniewicz.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie uległ zmianie. Nadal gospodarze kontrolowali przebieg i stwarzali duże zagrożenie pod bramką Krystiana Piwińskiego. To zaowocowało kolejnym rzutem karnym dla Piastowców. Tym razem do piłki podszedł Mateusz Łatwiński jednak i on nie pokonał świetnie dysponowanego w tym dniu bramkarza Kłosa. Jak mawia stare piłkarskie przysłowie "niewykorzystane sytuacje się mszczą" i tak też było tym razem. Kilka minut po "jedenastce" dla Naszej drużyny piłkę ręką w swoim polu karnym zagrał obrońca Piasta, a sędzia już trzeci raz w tym meczu wskazał na "wapno" i Kłos doprowadził do remisu. Podrażnieni swoją nieskutecznością Biało-niebiescy rzucili się do ataku i po kolejnych pięciu minutach znów objęli prowadzenie, a piękną bramkę ze skraju pola karnego, strzałem w  samo "okienko" zdobył najlepszy strzelec Piasta w tym sezonie - Patryk Niegowski. Goście nie zdążyli otrząsnąć się po tym ciosie, a kolejnego gola dołożył wprowadzony Sylwester Matys, który wykorzystując sytuację sam na sam ustalił wynik spotkania. Biało-niebiescy pewnie ograli spadkowicza i w dobrym stylu zakończyli sezon.

Piast Karsko - Kłos Pełczyce 3:1 (1:0)

1:0 - 38' - Adrian Rozmarniewicz
1:1 - 76' - Wiesław Sitek
2:1 - 82' - Patryk Niegowski